BMI kalkulačka


Připravili jsme si pro Vás tuto jednoduchou kalkulačku na výpočet vašeho BMI. Zadejte svou váhu, výšku a hned budete vědět jak tom jste. Kalkulačka Vám navíc dokáže spočítat i vaši optimální váhu.

Jedná se o index tělesné hmotnosti(z anglického Body mass index) pomocí výpočtu se určuje podváha, nadváha nebo ideální hmotnost člověka. Výpočet umožňuje statistické porovnávání lidí s různou výškou.

Vzorec je: BMI = hmotnost/výška*výška

Tento výpočet byl vytvořen někdy v 19. století belgickým matematikem Adolphem Queteletem. Jedná se o v současnosti nejpoužívanější index i když existují i jiné.

BMI se většinou používá pouze jako statistický nástroj nebo pro prvotní orientační výsledek https://cs.wikipedia.org/wiki/Proteinov%C3%A1_dieta. U konkrétních jedinců se však jedná o příliš jednoduchý nástroj, který nezohledňuje celou řadu důležitých faktorů. Proto se v praxi používají přesnější testy jako měření podkožního tuku nebo bioimpedanční analýza, která dokáže stanovit poměrně přesné složení vašeho těla a dietolog Vám dokáže poradit přesně na míru. BMI je tedy pouze přibližné vodítko kde.

V populaci se hodnoty BMI pohybují od 15(značí vážnou podvýživu) až přes 40(morbidní obezita). Přesnější rozdělení kategorií podle výsledku BMI si můžete prohlédnout v přehledné tabulce na začátku stránky. Jen je důležité mít na paměti, že hodnoty platí pro lidi starší 20 let.

Rate this post