Hubnutí podle krevní skupiny: tipy pro viditelné výsledky


Hubnutí podle krevních skupin vytvořené doktorem D’Adamem patří mezi nejznámější stravovací programy. Spíš než o dietu jde o životní styl, který je potřeba dodržovat dlouhodobě.

Na základě toho, že každá krevní skupina (systém AB0) vznikla v jiném historickém období, D’Adamo předpokládal, že by se její nositelé měli stravovat podle vzorů svých prapředků.

Skupina 0 – (vznik před 50 000 lety) – její první nositelé byli lovci, kteří se živili převážně masem. Strava by proto měla být bohatá na tuto potravinu (také na luštěniny, rýži nebo zeleninu) – naopak zakázané jsou obiloviny či mléko a výrobky z něj takze.

Skupina A – (před 15 000 lety) – nositeli byli první zemědělci, strava by se proto měla skládat zejména z rostlinné stravy, obilovin, kuřecího a rybího masa – jiné druhy masa, tučné výrobky nebo uzeniny jsou nevhodné.

Skupina B – (před 10 000 lety) – je spojována s kočovníky a častá je zejména v Asii. Strava může být pestrá na rostlinné i živočišné výrobky – zakázáno je drůbeží maso, luštěniny a obiloviny.

Skupina AB – vznikla teprve před zhruba 1 000 lety a má relativně nejvýhodnější postavení https://cs.wikipedia.org/wiki/Breussova_dieta. Strava má být pestrá – nedovoluje se pouze vepřové a hovězí maso.

Hubnutí podle krevních skupin vám nejspíš neuškodí a často dokonce může pomoci. Důvodem případného úspěchu však není samotná pointa diety vytvořená autorem, ale spíš vedlejší účinky – celkové omezení energetického příjmu, větší hlídání stravy, zájem o životosprávu a podobně).

Nikdy nebylo potvrzeno, že by krevní skupina měla nějaký vliv na snášení určitých druhů stravy https://cs.wikipedia.org/wiki/Vitam%C3%ADn. Snášenlivost nebo nesnášenlivost potravin je záležitost ryze individuální. Základní myšlenka hubnutí podle krevních skupin je ostatně na první pohled značně pochybná. Základní myšlenka hubnutí podle krevních skupin je ostatně na první pohled značně pochybná

Rate this post