Jak nakopnout hormon na spalování tuků?


Víš, že v tvém těle existuje jeden osamělý hormon, který přímo ovlivňuje výsledek tvého snažení při hubnutí břicha? Pokud se nenaučíš tento hormon ovládat, nemusí se ti podařit dosáhnout změny postavy, kterou si plánuješ.

Při dlouhých dietách jsem někdy měl pocit, že už se s mým tělem nic neděje. Váha se neměnila. Snažil jsem se přijít na to proč a zjistil jsem, že s hladověním je přímo spojený hormon leptin. Leptin ovládá hormony, které ovlivňují snižování váhy a celkově pálení tuku.

Když budeš využívat leptin, tvoje hubnutí bude rázem jednodušší. To že ti to právě nedaří, není tím, že máš špatné geny nebo něco děláš špatně, ale možná nemáš pod kontrolou hormon leptin.

Jak ho dostat pod kontrolu? Pro pálení tuku tvoje tělo potřebuje:

  1. Vysokou hladinu leptinu
  2. Vysoce citlivé receptory na leptin

Pokaždé když nasadíš dietu a snížíš příjem kalorií, tak se funkce a objem leptinu snižuje a pálení tuku zpomaluje. Proč? Protože hlavní funkcí leptinu je ochrana před hladověním a to se při dietě přesně děje. Leptin chce uchovat zásoby tuku na později. Pozor – podle průzkumu klesá hladina leptinu až o 50% už po 7 denní dietě. Tělo chrání tuk, aby mělo nezbytné zásoby energie na přežití.

Znáš také při hubnutí stav, že se dál nemůžeš pohnout, přestože dodržuješ plánovaný režim (redukční jídelníček + cvičení)? Ocitnutí se na mrtvém bodě? Pokud ano, tak viníkem může být nedostatek kontroly nad leptinem tomuto.

A to je jenom jedna část pravdy o leptinu. Ještě je důležité dodat, že velká část lidí trpí tzv. leptinovou rezistencí, kdy tělo neumí správně reagovat a pálit tuky, přestože má leptinu dostatek. Tento stav je možné pozorovat u lidí, kteří trpí obezitou a nadváhou a konzumují velké množství procesovaných potravin a jídel.

Rate this post