Jaký máte typ vlasů?


Každý člověk se rodí s naprosto originálními vlasy. Nikde na světě nenajdete člověka, který by měl stejnou barvu nebo strukturu hřívy jako vy. Nikde! Je škoda, že si mnoho žen a zejména mladých dívek barví vlasy s myšlenkou, že budou jiné, zatímco ten pravý, ojedinělý poklad, mají na své hlavě už od narození. Ne každý má štěstí na přirozeně zdravou, rychle rostoucí kštici, jako vše ostatní, i předpoklad pro krásné vlasy se dědí. Někomu z kůže vyraší pár chloupků, jiný může mít kudrn na rozdávání. Správnou péčí a vyváženou stravou můžeme rychlost růstu i kvalitu vlasů podpořit, ale rovnovlasé blondýnce nikdy nenarostou díky popíjení čaje černé lokny.

Mnoho lidí si myslí, že by jim slušel zcela jiný typ vlasů, než vlastní. Všichni určitě máte v okolí slečnu či paní, která je od přírody tmavovlasá, ale zatoužila býti světlovláskou. Člověk s alespoň základním citem pro barvy si jistě povšimne, že ona žena už zdaleka není tak půvabná, jako bývala – vzhled, který člověk dostane do vínku, zkrátka vypadá nejlépe. To ovšem neznamená, že jediná péče, kterou musíte své hřívě věnovat, je mytí a česání. Přírodní krása může být podpořena prostředky, které vlasům neuškodí, naopak je posílí a zvýrazní jejich krásu. Abyste však dokázali správně rozlišit, co vaše vlasy potřebují, musíte nejdřív správně určit jejich typ.

  • Vlnité a kudrnaté vlasy

Vlnité vlasy jsou typické pro slovanské národy a vlastní je většina obyvatel naší země. Jsou nejméně náchylné k poškození, ale zároveň nejhůře upravovatelné, protože si velice rády dělají, co chtějí. Často se začnou kroutit, je-li venku vlhké počasí. Majitelky těchto vlasů je velice rády žehlí, což je ale velká chyba, protože se vlivem působení vysokých teplot začnou příliš vysušovat a následně třepit. Na roztřepené konečky však pomohou pouze nůžky a vám zůstanou jen slzy pro pláč. Základní rada tedy zní: Nepředělávejte své krásné vlnité vlasy „násilím“ na rovné, které dnes ostatně nosí téměř každá žena. Naopak zakupte výrobky na podporu vlnitých vlasů, které vám pomohou vytvarovat pěkné měkké vlny, jež podtrhují přirozené měkké rysy obličeje žen a dodávají jim na přitažlivosti. Jestliže jste majitelka hodně kudrnatých vlasů, pak jistě víte, že jakákoliv úprava je téměř nemožná. Vlasy bývají na konečcích suché, dopřávejte jim proto často před koupelí olejový zábal. Na dívkách vypadá velice zajímavě a sexy krátké rozverné mikádo, které nevlastní jen tak někdo, protože kudrnaté vlasy se u nás příliš často nevidí.

  • Rovné vlasy

Zcela rovné vlasy nejsou v našich končinách příliš často k vidění, chlubit se jimi může většina asijských žen. Bývají velice lesklé a snadno učesatelné, hůře poddajné jsou ale pro natáčení. Občas můžete mít problém s jejich jemností, díky které vlasy mnohdy působí zplihle. Proti tomuto jevu pomáhá vyfénovat si vlasy v předklonu, získají tak na objemu. Pokud svou hřívu necháte narůst do velké délky, pak můžete mít, stejně jako vlnité vlasy, problém se suchými konečky, na které pomáhají olejové zábaly, lze využít například velice oblíbený olivový.

Podobně jako struktura vlasů se dědí i předpoklad k tvorbě kožního mazu, který má za následek maštění vlasů. Někdo vypadá den po umytí jako zmoklá slepice, jiný nemusí potkat šampon celý týden. Správnou péčí lze intervaly mezi jednotlivými mytími natáhnout, většinou však ne více než o dva dny.

  • Mastné vlasy

Zejména dívky v pubertě trápí mastné vlasy, které se vlivem hormonálních změn mastí ještě více. Toto období nelze než překonat, tvorbu kožního mazu lze ale lehce ovlivnit například přelitím vlasů po mytí vodou s octem. Nejhorší, co můžete udělat, je začít si vlasy chemicky barvit – barva poškodí strukturu vlasu, ten se začne přehnaně vysoušet, a to pobídne pokožku k ještě větší aktivitě, díky které budete muset mýt vlasy častěji. Nejšťastnější volbou nebývají ani šampony určené pro mastné vlasy, protože jsou hodně dráždivé a pokožku vysušují stejně jako barvy, následek je tedy stejný. Někdy je na vině i vlasová péče jako kondicionéry nebo masky – ty musíte vtírat pouze do délek (konečků a kousek výš). Největší vliv má strava – jestliže nemáte ve svém jídelníčku dostatek potravin bohatých na zinek (zejména semínka a ořechy), pak je zkuste zařadit mezi svá jídla. Tyto potraviny prospívají i kůži a nehtům. Samozřejmostí je také dostatek zeleniny a ovoce, které dodávají tělu potřebné vitamíny. Interval mezi mytím lze nejlépe natáhnou pomocí suchého šamponu. Ten si můžete zakoupit v drogerii nebo si jej vyrobit doma. Blondýnkám postačí hladká mouka, brunetky mohou mouku smíchat s kakaem. Velmi malé množství prášku naneste na vlasy, nechte chvíli působit a vykartáčujte – tato směs vytáhne z pokožky přebytečný maz. Použití suchého šamponu však pokud možno neopakujte další den, zbytečně byste zatěžovali kůži na hlavě.

Rate this post