Zábaly pro krásnou hřívu aneb domácí masky jsou také fajn


Odvážím se říct, že všechny milujeme ten pocit lehkých vlasů, když odcházíme od svého kadeřníka či kadeřnice. Jsou tak hebké, jemné, necuchají se, pořád nikde nepoletují a krásně voní. Jestliže patříte k ženám, které si rády dopřávají kvalitní kůry na vlasy, nemusíte mít pravidelně každý měsíc hlouběji do kapsy. Stačí se porozhlédnout po své kuchyni a odhalit, co vám může nabídnout. Inspirujte se z níže uvedených přírodních a olejových zábalů na vlasy, které si sama doma můžete připravit.

Univerzální vlasový zábal

Hodí se pro všechny typy vlasů, zaručí vám zregenerování vašich kadeří. Smíchejte žloutek, rostlinný olej a citrónovou šťávu nebo vyzkoušejte alternativu – směs mandlového oleje a odvaru z heřmánku.

Pro mastné vlasy

Mastné, zplihlé vlasy vzpruží maska z tuhého ušlehaného bílku. Vetřete jej do vlasů a nechte zcela zaschnout. Poté důkladně smyjte.

Nechte je zazářit

O senzační lesk se postará zábal složen ze dvou bílků, dvou lžic medu a několika kapek olivového oleje.

Pevné jako skála

Když toužíte po silnějších a pevnějších vlasech, pravidelně do nich a i do pokožky hlavy vmasírujte rozmixované celé vajíčko s malým množstvím smetany. Vlasy poté opláchněte vodou.

O takové délce se vám ani nesnilo

„Hřívu až na zem“ vám zařídí lektvar z kousku nastrouhaného čerstvého zázvoru zalitého horkou vodou. Ideální aplikace je dvakrát týdně.

Maximální hydratace

  • Toužíte-li po hydratovaných vlasech, zvolte olejové zábaly. Nejlepší oleje jsou ty lisované za studena. Olej zahřívejte ve vodní lázni nanejvýš na 40C. Při vyšší teplotě ztrácí potřebné výživné látky. 
  • Univerzální zábal smíchaný z olivového oleje a žloutku zhydratuje suché vlasy.
  • Avokádový olej si oblíbí citlivá vlasová pokožka a jemné vlasy. 
  • Olej z orchidejí navrací vlasům mladiství vzhled. Zábal nejlépe působí ještě před umytím vlasů. 
  • Kokosový olej pečuje o polámané vlasy nebo jako prevence proti jejich lámání. Nanáší se teplý. V létě vlasy chrání před nežádoucím UV zářením.
  • Zábaly z meruňkového oleje zmírňují vypadávání vlasů.
  • Makadamiový olej má výjimečné hydratační a zvláčňující schopnosti. Tento zábal vyžadují drsné, hrubé, vysušené nepoddajné vlasy.

Pravidla domácích zábalů

• zábaly se nanáší na důkladně umyté vlasy bez použití kondicionéru
• po nanesení masky vlasy zabalte do igelitu a ručníku. Pro urychlení nástupu účinku můžete váš vytvořený „kokon“ fénovat.
• minimální doba zábalu by se měla pohybovat okolo půl hodiny

Jak připravit olejový zábal?

Přiměřené množství oleje (podle délky vlasů) zahřejte ve vodní lázni na 40C a naneste na pokožku hlavy a do délky vlasů. Pokud máte mastnější nebo smíšené vlasy, olej aplikujte jen na délku vlasů nebo jenom na konečky. Vlasy zabalte již známým způsobem. Doba působení je též okolo třiceti minut.

Rate this post